hst2

Śrutowanie przelotowe

Śrutowanie polega na oczyszczaniu oraz modyfikowaniu kształtu elementów stalowych. Proces śrutowania służy wzmocnieniu stali, gwarantuje pozbycie się rdzy, starych farb oraz lakierów.

Po wykonaniu tej usługi powierzchnia staje się gładka i oczyszczona, co umożliwia dalszą obróbkę materiału. Śrutowanie wykorzystywane jest najczęściej w przemyśle odlewniczym i metalowym. Nasza firma wykonuje śrutowanie detali oraz całych konstrukcji stalowych.

Śrutowanie, instalacja firmy HURTOSTAL2

Oferujemy śrutowanie w klasie od Sa 1 do Sa 3 (obróbka strumieniowo-ścierna).
Maksymalne gabaryty elementów do śrutowania:

  • długość do 16000 mm;
  • szerokość do 2450 mm;
  • wysokość do 500 mm.

Polecane artykuły

Śrutowanie elementów stalowych – na czym polega?

Śrutowanie, czyli profesjonalna obróbka elementów stalowych, jest procesem polegającym na oczyszczeniu elementów za pomocą materiałów posiadających wysokie właściwości ścierne. Wykorzystuje się do tego strumień sprężonego powietrza lub ciecz.

W jakim celu wykonuje się śrutowanie stali?

Stal jest podstawowym elementem wielu konstrukcji i instalacji. Czasami, aby można ją było wykorzystać do ich budowy, należy poddać ją odpowiedniej obróbce. Wiele procesów, którym jest poddawana, pozostawia na niej osad, więc może okazać się, że należy ją ześrutować. Na czym polega ta czynność i po co się ją wykonuje?