hst2

Cięcie laserem

Cięcie laserem to rodzaj obróbki, na który decyduje się coraz więcej osób. Spektakularne efekty i gwarancja najwyższej jakości ciętej krawędzi materiału możliwe są dzięki wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań.

Laserowe cięcie jest to rodzaj obróbki, w której wiązka laserowa rozprowadza znaczną ilość energii na – nawet bardzo małej – przestrzeni. Dzięki wykorzystaniu wysokoenergetycznego strumienia tnącego, możliwe jest uzyskanie niezwykle precyzyjnego kształtu – również nieregularnego – z zachowaniem wysokiej jakości krawędzi. Stosowanie tej metody umożliwia otrzymanie gotowych elementów, które nie wymagają dalszej obróbki, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na laserowe cięcie blach.

W naszej pracy wykorzystujemy innowacyjne systemy cięcia laserem, które pozwalają na wycinanie laserowe małych otworów w grubych blachach. Co ważne, wiązka laserowa służy tu nie tylko do precyzyjnego cięcia, ale również hartowania, lutowania i spawania. 

Dlatego też na cięcie laserowe decydują się takie branże jak przemysłowe, elektroniczne, motoryzacyjne, stoczniowe, lotnicze, a nawet meblowe. Cięcie laserem pozwala nie tylko na opracowywanie różnych rodzajów blach ale również obróbkę arkuszy także o dużych wymiarach. Do innych zalet laserowego cięcia blach bez wątpienia można zaliczyć powtarzalność cięć, brak konieczności dodatkowej obróbki, brak naruszeń i uszkodzeń opracowywanych elementów oraz szybkość realizacji, która możliwa jest dzięki automatyzacji działań.

Zachęcamy do zapoznania się z parametrami lasera TruLaser 3030 oraz do obejrzenia zdjęć urządzenia.

TruLaser 3030

TruLaser 3030

TRULASER 3030

Stół

1500 x 3000 mm

Moc rezonatora

3200 W

Maksymalne parametry cięcia

Stal S235 / S355 : od #1 do 15 mm

Stal nierdzewna 1.4301 : od #1 do 10 mm

Stal ocynkowana : od #1 do 3 mm

Polecane artykuły

Laserowe cięcie stali rewolucja w przemyśle

Laserowe cięcie stali zrewolucjonizowało przemysłowy krajobraz, oferując precyzyjne i czyste cięcia materiałów, które były wcześniej trudne do osiągnięcia. Ta metoda, korzystając z zaawansowanych technologii laserowych, pozwala na dokładne przecinanie stali, znacznie zwiększając efektywność produkcyjną

Laserowe cięcie stali Koszalin

W dzisiejszym dynamicznym świecie biznesowym, laserowe cięcie stali stało się nieodłącznym elementem wielu branż. W Koszalinie oferujemy wyjątkowe usługi laserowego cięcia stali, które wyróżniają się doskonałą jakością i precyzją wykonania.

Metody cięć stali – jaką wybrać?

Cięcie stali to czynność polegająca na oddzieleniu od siebie wiązań atomowych. Chcąc uzyskać jak najlepszy efekt, należy dopasować odpowiednią technikę obróbki. Od czego zależy jej wybór? Między innymi od grubości oraz rodzaju surowca, w tym przypadku – stali.