hst2

Cięcie laserem

Cięcie laserem to rodzaj obróbki, na który decyduje się coraz więcej osób. Spektakularne efekty i gwarancja najwyższej jakości ciętej krawędzi materiału możliwe są dzięki wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań.

Laserowe cięcie jest to rodzaj obróbki, w której wiązka laserowa rozprowadza znaczną ilość energii na – nawet bardzo małej – przestrzeni. Dzięki wykorzystaniu wysokoenergetycznego strumienia tnącego, możliwe jest uzyskanie niezwykle precyzyjnego kształtu – również nieregularnego – z zachowaniem wysokiej jakości krawędzi. Stosowanie tej metody umożliwia otrzymanie gotowych elementów, które nie wymagają dalszej obróbki, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na laserowe cięcie blach.

W naszej pracy wykorzystujemy innowacyjne systemy cięcia laserem, które pozwalają na wycinanie laserowe małych otworów w grubych blachach. Co ważne, wiązka laserowa służy tu nie tylko do precyzyjnego cięcia, ale również hartowania, lutowania i spawania. 

Dlatego też na cięcie laserowe decydują się takie branże jak przemysłowe, elektroniczne, motoryzacyjne, stoczniowe, lotnicze, a nawet meblowe. Cięcie laserem pozwala nie tylko na opracowywanie różnych rodzajów blach ale również obróbkę arkuszy także o dużych wymiarach. Do innych zalet laserowego cięcia blach bez wątpienia można zaliczyć powtarzalność cięć, brak konieczności dodatkowej obróbki, brak naruszeń i uszkodzeń opracowywanych elementów oraz szybkość realizacji, która możliwa jest dzięki automatyzacji działań.

Zachęcamy do zapoznania się z parametrami lasera TruLaser 3030 oraz do obejrzenia zdjęć urządzenia.

TruLaser 3030

TruLaser 3030

TRULASER 3030

Stół

1500 x 3000 mm

Moc rezonatora

3200 W

Maksymalne parametry cięcia

Stal S235 / S355 : od #1 do 15 mm

Stal nierdzewna 1.4301 : od #1 do 10 mm

Stal ocynkowana : od #1 do 3 mm