hst2

Cięcie gazowe

Cięcie plazmowe to rodzaj cięcia, które umożliwia rozdzielenie takich materiałów jak aluminium, stal nierdzewna oraz stal miękka. Jest to obecnie często wykonywana usługa, która gwarantuje doskonałą jakość przeciętej powierzchni. Jedną z zalet cięcia plazmą jest również prędkość tego procesu.

Zapraszamy do zapoznania się z parametrami technicznymi urządzenia Plazma/Gaz Zakmet 2D oraz do obejrzenia zdjęć prezentujących maszyny przy pracy. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących usługi cięcia plazmą jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Cięcie gazowe to popularna metoda rozdzielania metali, przede wszystkim cięcia stali niskowęglowych i niskostopowych. 

Jak przebiega? Ten rodzaj cięcia polega na doprowadzeniu materiału metalowego do temperatury zapłonu, czyli około 1300-1350°C. Palnik do cięcia gazowego wydmuchuje strumień tlenowy pod dużym ciśnieniem, wcześniej mieszając go w odpowiedniej proporcji z gazem palnym. Dlatego też, ciecie gazowe nazywane jest również tlenowym. 

Jakie zalety posiada wykonywane przez naszą firmę cięcie gazowe? Do najważniejszych zaliczyć można: duży zakres grubości cięcia, doskonała jakość cięcia grubszych materiałów, prostopadłe krawędzie cięcia, możliwość cięcia pod różnym kątem. 

Cięcie gazowe to usługa skierowana przede wszystkim do osób, którym zależy na cięciu grubszych materiałów wykonanych ze zwykłej skali. Cięcie wykorzystywane jest bowiem do rozdzielania stalowych materiałów o grubości od 3 do 200 mm. W przypadku cięcia cieńszych materiałów, lepiej zdecydować się na inną metodę.

Cięcie Gazowe

PARAMETRY URZĄDZENIA PLAZMA/GAZ ZAKMET 2D

Stół roboczy

2700 x 12000 mm

Źródło plazmy

130 A HSD

Maksymalne parametry cięcia

Plazma do 15 mm

Gaz do 130 mm

Dokładność

+/- 1 mm

Producent: ZAKMET