hst2

Cięcie plazmą 3D

Oferowane przez nas wysokiej jakości, kompleksowe usługi cięcia plazmą to propozycja skierowana do wielu branż: samochodowych, stoczniowych, produkcji maszyn budowlanych oraz konstrukcji stalowych.

Cięcie plazmowe jest to metoda polegająca na topieniu, a następnie wyrzucaniu metalu ze szczeliny cięcia plazmowym łukiem elektrycznym. 

Metoda cięcia plazmą wykorzystuje wysoką temperaturę w jądrze łuku plazmowego oraz bardzo dużą prędkość strumienia. Powietrze jest powszechnie stosowanym gazem plazmotwórczym. W urządzeniach o dużej sile zazwyczaj używa się azotu, argonu, dwutlenku węgla, wodoru oraz mieszanek: argonu z helem lub wodorem.

 Do niewątpliwych zalet cięcia plazmą należą nie tylko niewielka szczelina cięcia oraz bardzo dobra jakość powierzchni cięcia. Niezwykle istotnym czynnikiem, który wpływa na wybór cięcia plazmowego przez wiele branż jest możliwość pracy na wszystkich materiałach przewodzących prąd elektryczny, między innymi różnych rodzajach stali nierdzewnej oraz aluminium. 

Ponadto, w porównaniu do popularnego cięcia laserowego, cięcie plazmowe umożliwia również przecinanie materiałów o większych grubościach. Ważna jest również szybkość wykonywania cięcia oraz oszczędność, która wynika z niewielkich strat materiałowych. Dużą rolę odgrywa także możliwość cięcia w dowolnej płaszczyźnie, również w pionie. 

Decydując się na cięcie plazmowe, zyskujesz najwyższą jakość oraz szybki czas realizacji, który możliwy jest dzięki nieskomplikowanemu przebiegowi automatyzacji procesu produkcji.

Zapraszamy do zapoznania się z parametrami technicznymi Plazmy / Gaz ESAB z głowicą ukosującą 3D oraz do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

PLAZMA/GAZ VBA 3D ESAB TYP SUPRAREX SXE 5500 KONTROLEREM CNC T5

Rozmiar stołu roboczego

3000 x 12000 mm

Źródło plazmy

360 A

Maksymalne parametry cięcia

Stal S235 / S355 : 40 mm

Stal nierdzewna 1.4301 : 25 mm

Ukosowanie do 450 tylko plazma

30 mm

Dokładność ukosowania

+/- 0.20

Gaz do grubości

120 mm

Szerokość torów

5500 mm

Długość torów

15000 mm

Szerokość cięcia

4000 mm

Długość cięcia

12000 mm

Polecane artykuły

Cięcie Plazmowe – Wady i Zalety

Cięcie plazmowe, będące jedną z najbardziej zaawansowanych technik obróbki metali, stało się nieodzownym narzędziem w przemyśle hutniczym i metalurgicznym. Jego unikalne właściwości umożliwiają precyzyjne cięcie różnych rodzajów metali, w tym stali, aluminium, i miedzi.

Metody cięć stali – jaką wybrać?

Cięcie stali to czynność polegająca na oddzieleniu od siebie wiązań atomowych. Chcąc uzyskać jak najlepszy efekt, należy dopasować odpowiednią technikę obróbki. Od czego zależy jej wybór? Między innymi od grubości oraz rodzaju surowca, w tym przypadku – stali.