hst2

KONSTRUKCJE STALOWE

W naszej ofercie znajdują się konstrukcje stalowe dopasowane do potrzeb klientów. Produkujemy zbiornikirurociągi oraz inne elementy ze stali, takie jak wiaty i garaże.

Konstrukcje stalowe ze stali węglowej (czarnej) należą do jednych z najtańszych i najbardziej popularnych.

Czym jest czarna stal? Jest to obrobiony stop żelaza i węgla, które dodatkowo zostały poddane obróbce.

Z czego wynika jej popularność? Do najważniejszych zalet stali czarnej należy jej wytrzymałość. Stal czarną wykorzystuje się w bardzo szerokim zakresie również dzięki możliwości jej łączenia – metodą zaciskową, na gwint lub przez spawanie. Elementy wykonane ze stali czarnej to propozycja dla wymagających klientów. Nasza firma oferuje wykonanie i montaż wysokiej jakości konstrukcji ze stali węglowej na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Czym wyróżniamy się na tle konkurencji? Potwierdzeniem naszych kwalifikacji może być otrzymany przez nas certyfikat ISO 9001: 2015 oraz certyfikat w zakresie zgodności wytwarzanych elementów stalowych konstrukcji nośnych z normą PN-EN 1090-1 i wykonywania prac spawalniczych wg ISO 3834-2.

Wysoka jakość świadczonych przez nas usług możliwa jest dzięki powierzeniu prac spawalniczych doświadczonym spawaczom z uprawnieniami i certyfikatami. Możemy zaproponować Państwu szybkie terminy realizacji oraz profesjonalną obsługę. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem, skupiamy się na dopasowaniu świadczonych przez nas usług do potrzeb klientów. Produkowane przez nas konstrukcje stalowe, czyli moduły nośne, na których opiera się budynek, lub jego część, znajdują zastosowanie zarówno w budownictwie indywidualnym, jak i przemysłowym. Oferowane przez naszą firmę konstrukcje stalowe charakteryzuje wysoka jakość. Możliwe jest to dzięki użyciu wytrzymałych tworzył. Do jednego z nich bez wątpienia należy stal węglowa. Elementy z niej wykonane można łączyć za pomocą metody zaciskowej, przez spawanie lub na gwint. Sprawia to, że stal węglowa jest najbardziej popularnym materiałem wykorzystywanym przy produkcji konstrukcji. Ponadto, konstrukcje wykonane ze stali węglowej zachęcają nie tylko swoją wytrzymałością ale również ceną.

Wychodzenie naprzeciw potrzebom klientów oraz powierzanie prac doświadczonym specom w swoich dziedzinach sprawia, że świadczone przez naszą firmę usługi w zakresie konstrukcji stalowych są na najwyższym poziomie.

Konstrukcja stalowa to nic innego jak budynek lub szkielet, którego podstawowa struktura, w tym również elementy nośne, zostały wykonane ze stali. Mogą to być garaże, wiaty rolnicze oraz antresole stalowe. Warto zaznaczyć, że w większości konstrukcji metalowych, wykorzystywaną metodą budowy jest składanie finalnego kształtu obiektu z elementów prefabrykowanych. Elementy takie są przystosowane do montażu na miejscu, a jedyne czego potrzebują, to lekkich prac wykończeniowych. Rozwiązanie to nie tylko pozostawia po sobie mniej odpadów ale jest również mniej czasochłonne, a jak wiadomo – nie tylko na placu budowy – „czas to pieniądz”. 

Czemu konstrukcje wykonuje się właśnie ze stali? Ponieważ stal jest jednym z najwytrzymalszych, a także najtańszych, materiałów konstrukcyjnych. Ale to nie wszystko. Stal bardzo dobrze poddaje się obróbce. Ponadto, ściany zbrojone stalowymi prętami są odporne na pożary. Stal również doskonale nadaje się do recyklingu, do czego coraz więcej firm przykłada bardzo dużą wagę.

Można wyróżnić trzy podstawowe rodzaje konstrukcji stalowych, są to: konstrukcje szkieletowe, inaczej prętowe, konstrukcje szkieletowe – prętowo-ciągowe, a także konstrukcje powierzchniowe. Konstrukcje prętowe wykorzystywane są w formie kratowej lub pełnościennej do wznoszenia hali i magazynów. 

Mogą również pełnić funkcję szkieletu wewnętrznego oraz wspomagać konstrukcje dachowe. Bardzo często stosowane są do produkcji innych elementów przemysłowych – estakad, instalacji, a także konstrukcji wsporczych. 

Konstrukcje prętowo-ciągowe wykorzystywane natomiast są przy projektach wielkogabarytowych, takich jak mosty wiszące, a także dachy o dużych rozpiętościach. Konstrukcje powierzchniowe natomiast wykorzystuje się przy tworzeniu zbiorników, w których elementem nośnym jest jego powierzchnia. 

Wyróżnić można również lekkie konstrukcje stalowe, takie jak: elementy konstrukcyjne budynków w postaci na przykład kratownic, konstrukcje wsporcze dachów, zadaszeń oraz ścian, konstrukcje podłóg nośnych, uchwyty, barierki ochronne, balustrady, ogrodzenia, bramy. To właśnie z lekkimi konstrukcjami stalowymi spotykamy się najczęściej.

Wyróżnić można trzy najważniejsze zalety konstrukcji stalowych: wytrzymałość, sprężystość oraz stosunek ładunku do masy konstrukcji nośnej. Nie podlega wątpliwościom, że stal jest tak chętnie wykorzystywanym materiałem przede wszystkim ze względu na wysoką wytrzymałość. 

Dlatego też tak często – i chętnie – wykorzystywana jest w rozpiętych konstrukcjach oraz w konstrukcjach o dużej masie i wielkości. Bardzo duże znaczenie odgrywa konserwacja stali, ponieważ to dzięki niej stal odporna jest na działanie temperatury oraz warunków atmosferycznych. A wszystko dzięki nowoczesnym metodom przemysłowym – cynkowaniu oraz malowaniu proszkowemu. To dzięki nim można uzyskać nawet kilkudziesięcioletnie zabezpieczenia bez jakiejkolwiek ingerencji oraz konieczności napraw. 

Sprężystość materiału, należy pamiętać, jest równie ważna, co jego wytrzymałość. Najwyższy moduł sprężystości sprawia, że stal można przenosić oraz konstruować bez obawy dla jej kruchości. Stal ponadto pozwala na wytrzymanie większych naprężeń oraz napięć, a co za tym idzie – na budowanie wyżej i stabilniej. 

Ostatnie ale równie ważne – stosunek ładunku do masy konstrukcji nośnej. Oznacza to, że na mały element stali przypada duży udźwig. Dzięki stabilności, którą gwarantuje stal, konstrukcje z niej wykonane wytrzymują bardzo dużo. Ponadto, można w ten sposób stawiać budynki wyższe oraz szersze.

Polecane artykuły

Budowa konstrukcji stalowych w Policach innowacja i jakość

Policach, dynamicznie rozwijającym się mieście województwa zachodniopomorskiego, rozpoczęła się realizacja nowatorskiego projektu budowy konstrukcji stalowych, który stawia na innowację, jakość i odporność.

Budowa konstrukcji stalowych Koszalin

Konstrukcje stalowe w Koszalinie stanowią fundament nowoczesnej architektury. To nie tylko solidna struktura, ale również platforma dla kreatywności i nowatorskich rozwiązań.

Konstrukcje stalowe - podstawowe cechy

Konstrukcje stalowe, ze względu na swoje właściwości, są szeroko wykorzystywane w różnych branżach przemysłu. Sprawdź w naszym wpisie, jakie są ich podstawowe cechy.

Wyroby i konstrukcje stalowe oraz hutnicze

Wyroby i konstrukcje stalowe są jednym z najważniejszych elementów w dzisiejszej infrastrukturze oraz przemyśle. Stal jest trwałym, wytrzymałym i elastycznym materiałem, który jest odporny na korozję i ma szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach.

Rodzaje konstrukcji stalowych

Konstrukcje stalowe to nowoczesne struktury budowlane, służące do stawiania między innymi hal oraz magazynów. Mają wiele zalet, dlatego są szeroko wykorzystywane w różnych branżach przemysłu. Sprawdź w naszym wpisie, czym się charakteryzują i jakie rodzaje konstrukcji stalowych można wyróżnić.