hst2

Gięcie blach

Nasza firma zajmuje się profesjonalną, plastyczną obróbką metalu. Do jednaj z najpopularniejszych bez wątpienia należy gięcie blach.

Polega ono na działaniu na powierzchnię blachy siłą mechaniczną, której celem jest zmiana jej krzywizny i nadanie jej określonego kształtu. Wysoka jakość naszych działań wynika między innymi z posiadania nowoczesnej, zapewniającej satysfakcjonujące efekty maszyny do obróbki metali. 

Wydajna i nowoczesna w swoim działaniu prasa krawędziowa swoje niezawodne działanie zawdzięcza pionierskim rozwiązaniom technicznym. Profesjonalne gięcie i obróbka blach przy pomocy tych urządzeń gwarantuje uzyskanie najwyższej jakości wyrobów. 

Proces gięcia blach jest bardzo przydatny ze względu na popularność blach i ich wykorzystanie w wielu branżach. Blacha bowiem jest materiałem niezwykle trwałym i wytrzymałym. Plastyczna obróbka metali znajduje zastosowanie nie tylko w budownictwie i przemyśle mechanicznym. Gięcie blach wykorzystuje się obecnie również w branży medycznej. 

Warto pamiętać, że gięcie blach to proces charakteryzujący się swoją szybkością oraz gwarantujący brak zarysowań, co nierzadko jest czynnikiem determinującym wybór tego sposobu plastycznej obróbki metalu. 

Gięcie blach to proces bardzo wydajny. Decydując się na ten rodzaj plastycznej obróbki materiału, zyskujesz nie tylko wysokiej jakości wyrób ale również usprawnienie procesu produkcji.

W tabelce poniżej mogą Państwo zapoznać się z parametrami technicznymi naszej prasy. Zachęcamy także do zapoznania się z galerią zdjęć, na których widoczny jest nasz park maszynowy podczas pracy.

Parametry techniczne prasy krawędziowej

MODEL/TYP

PRCN 35-300

Nacisk

300 ton

Długość gięcia

3600 mm

Skok

250 mm

Otwarcie bez narzędzi

455 mm

Odległość pomiędzy kolumnami

3100 mm

Gardło

400 mm

Polecane artykuły

Gięcie blach potrzebne informacje

Gięcie blach polega na odkształcaniu materiału w taki sposób, aby zmieniła się jego krzywizna. Innymi słowy, jest to rodzaj profesjonalnej obróbki plastycznej, polegający na zmianie kształtu materiału przy zachowaniu jego właściwości fizycznych.