hst2

BLOG

KONSTRUKCJE STALOWE - PODSTAWOWE CECHY

Konstrukcje stalowe mają wszechstronne zastosowanie

Jedną z podstawowych cech konstrukcji stalowych jest ich bardzo szerokie zastosowanie, wynikające w dużej mierze ze specyfiki materiału, użytego do ich produkcji. Mogą zatem służyć jako hale produkcyjne oraz magazynowe, pawilony handlowe, a nawet mieszkalne kontenery.

Stalowe konstrukcje są wytrzymałe

Kolejną cechą stalowych konstrukcji jest ich ponadprzeciętna wytrzymałość. Wytrzymałość, a także odporność na niesprzyjające warunki atmosferyczne, konstrukcje stalowe zawdzięczają swojej budowie. Składają się bowiem z elementów stalowych przyspawanych do siebie. Konstrukcje ze stali można niemal dowolnie modyfikować, obudowując je na przykład płytami poliuretanowymi, z wełny mineralnej oraz styropianu. Oferowane przez nas konstrukcje ze stali nie wymagają konserwacji, a ich ciężar własny jest dość mały, przy czym trzeba pamiętać, że jest on zależny od wagi konstrukcji. Konstrukcje stalowe wymagają natomiast dodatkowych zabiegów, gdyż nie mają żadnej powłoki. Do ich wyrobu stosuje się między innymi stal wytrzymałą na rozciąganie i zdolną do przenoszenia dużych obciążeń.

Konstrukcje stalowe są niezwykle funkcjonalne
Kolejnymi cechami, wyróżniającymi nasze konstrukcje stalowe na tle pozostałych są:

  • możliwość dowolnej rozbudowy oraz przebudowy konstrukcji,
  • możliwość przeniesienia konstrukcji w inne miejsce, w przypadku produktów niewielkich rozmiarów
 

Co więcej, stalowe konstrukcje można użytkować bezpośrednio po ich postawieniu, bez względu na porę roku oraz temperaturę otoczenia. Konstrukcje ze stali stawia się ponadto w stosunkowo krótkim czasie, a materiały, służące do ich budowy wygodnie się transportuje. Na końcu warto dodać, że koszt postawienia stalowej konstrukcji jest dużo niższy, aniżeli konstrukcji, wykonanych z innego rodzaju materiałów.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!