hst2

Prefabrykacja z prętów żebrowatych

Prefabrykacja z prętów żebrowanych odbywa się zgodnie z obowiązującymi normami budowlanymi. Pracujemy w oparciu o nowoczesny park maszynowy.

Prefabrykacja z prętów żebrowanych odbywa się zgodnie z obowiązującymi normami budowlanymi. Pracujemy w oparciu o nowoczesny park maszynowy. Dzięki obsłudze urządzeń przez wykwalifikowanych specjalistów oraz dużemu doświadczeniu w prefabrykacji stali możemy Klientom zagwarantować najwyższą jakość wykonania. Gotowe elementy zbrojenia dostarczamy zawsze w wyznaczonym terminie. Satysfakcja Klientów jest dla nas najważniejsza. Zachęcamy również do obejrzenia galerii zdjęć naszego parku maszynowego.

Specyfikacja zbrojarni:

  • maszyna do wykonywania strzemion i półproduktów Twinmaster. Pręty do max średnicy fi 12 mm
  • automatyczne nożyce do cięcia max do średnicy 50mm
  • podwójna giętarka do prętów żebrowanych
  • giętarki do max średnicy fi 32 mm
  • nożyce hydrauliczne do max średnicy fi 40 mm
  • dokładny sposób etykietowania, korzystny dla kierowników budowy (kolorowe etykiety)
  • moce przerobowe na poziomie 1000ton +

FAQ Prefabrykacja z prętów żebrowanych

Pręty żebrowane produkowane są z wysokojakościowej stali węglowej – stali zbrojeniowej. Czym charakteryzuje się ten rodzaj stali? Przede wszystkim bardzo dużą twardością, a także odpornością na odkształcenia. Pręty żebrowane są odporne na oddziaływania warunków atmosferycznych, w tym wilgoć, skrajne temperatury oraz promienie UV. Ponadto, są odporne na obciążenia statyczne i dynamiczne, a także ogniotrwałe. Długa lista zalet sprawia, że są wykorzystywane w wielu branżach. Wyróżnić można kilka wariantów prętów żebrowanych, które różnią się od siebie przede wszystkim wielkością średnicy, a także kształtem przekroju. Do najbardziej popularnych należą pręty z przekrojem okrągłym, czworokątnym oraz sześciokątnym. Pręty żebrowane wykorzystywane są przede wszystkim w branży budowlanej. Używane są do zbrojenia stropów, ścian fundamentowych, schodów oraz balkonów. Innymi słowy – ich głównym zadaniem jest wzmacnianie konstrukcji betonowych. Ale to nie wszystko. Pręty żebrowane stosowane są również do wznoszenia konstrukcji żelbetonowych.

Prefabrykacja jest to wytwarzanie, zazwyczaj wielkowymiarowych, elementów budowlanych sposobem przemysłowym, poza miejscem budowy. Prefabrykat zatem jest to półprodukt służący do montażu na placu budowy. Prefabrykatem jest każdy element budowlany lub konstrukcyjny, którego parametry użytkowania są zbliżone do pożądanych lub wymagają niewielkiej obróbki. Wyróżnić można różne rodzaje prefabrykatów: stalowe, żelbetonowe, drewniane, strunobetonowe, kablobetonowe. Popularność prefabrykatów wynika przede wszystkim z długiej listy zalet, które posiadają, w tym szybkości wytwarzania i montażu, powtarzalności i precyzji wykonania, a także większej niezależności realizacji obiektu od warunków pogodowych, a tym samym – braku sezonowości, co jest bardzo istotne w branży budowlanej. Czy to jedyne zalety prefabrykacji? Nie.

Zalety prefabrykacji można wymieniać bez końca, do najważniejszych bez wątpienia należą przyspieszenie prac, wspomniane już większe uniezależnienie się od warunków pogodowych, a także znaczne podniesienie jakości elementów i precyzji wymiarowej. Ponadto, prefabrykacja pozwala na ograniczenie liczby osób pracujących na budowie oraz znacząco wpływa na tempo budowy, a jak wiadomo „czas to pieniądz”. Dzięki zastosowaniu prefabrykacji zyskuje się również możliwość formowania konstrukcji o różnych kształtach, które nie są możliwe do osiągnięcia w przypadku zbrojenia tradycyjnego. Do wad zaliczyć można przede wszystkim transport prefabrykatów ponadnormatywnych, który wiąże się ze zwiększonym kosztem.

Prefabrykacja stali zbrojeniowej skupia się przede wszystkim na produkcji zbrojeń budowlanych do wykorzystania w branży budowniczej – prętów zbrojeniowych oraz żebrowanych z różnych gatunków stali, z uwzględnieniem zróżnicowanych średnic. Ważne, aby prefabrykacja z prętów żebrowanych odbywała się zgodnie z obowiązującymi normami budowlanymi, tak jak w HURTOSTAL2. Firma pracuje w oparciu o nowoczesny park maszynowy. Dzięki doświadczeniu oraz zaangażowaniu specjalistów obsługujących urządzenia, możliwe jest zagwarantowanie najwyższej jakości wykonania produktów – prefabrykatów z prętów żebrowanych, których zadaniem jest przede wszystkim wzmocnienie konstrukcji betonowych oraz umożliwienie wznoszenia konstrukcji żelbetonowych.

Polecane artykuły

Czym jest prefabrykacja z prętów żebrowanych?

Dowiedz się, czym jest prefabrykacja z prętów żebrowanych. Poznaj proces, korzyści oraz zastosowania prefabrykacji w budownictwie.