hst2

BLOG

NA CZYM POLEGA I CO MA NA CELU OBRÓBKA STALI?

Standardowo wyróżnia się trzy rodzaje chemicznej obróbki metali, a także obróbkę fizyczną. Skrawanie to metoda polegająca na nadaniu elementów oczekiwanych przez klienta kształtów. W tym celu wykonujemy fragmentaryczne usuwanie części materiałów. To pomaga nam w doprowadzeniu przedmiotu do stanu oczekiwanego przed odbiorcę.

Z kolei obróbka plastyczna to proces, podczas którego dochodzi do ukształtowania materiału poprzez wykorzystanie działań plastycznych. Może dotyczyć podzielenia materiału, a także zmian właściwości i struktury stali. Istnieje możliwość wykonania tej obróbki na zimno, gdy temperatura jest niższa niż temperatura rekrystalizacji lub na gorąco. Stal może być poddawana także działaniu ciepła, czyli zabiegom termicznym, podczas których dochodzi do zmiany struktury stopu. Wyroby stalowe ze względu na szczególną skłonność i podatność do modyfikacji obrabiane są najczęściej przy użyciu ciepła. Zakres tej obróbki może być różny i obejmować takie działania jak hartowanie, wyżarzanie lub przesycanie.

Gdzie wykorzystuje się obrobioną stal?

Wieloletnie doświadczenie w branży obróbki metali, a także posiadany przez nas park maszynowy pozwala na wykonanie metalowych elementów różnego typu. Wszystko zależne jest od specyfikacji dostarczonych przez klienta. Stal po przejściu procesu obróbki może być wykorzystana w wielu różnych branżach, a produkty z niej stworzone znajdują się niemal w każdym domu. Doskonała wytrzymałość tego materiału, a także niepowtarzalny wygląd i niewielkie koszty produkcji sprawiają, że coraz popularniejsze są meble stalowe.

Elementy stalowe na terenie nieruchomości znajdują się jednak przede wszystkim w ogrodzeniu, gdzie stosowana wysokogatunkowa stal nierdzewna zapewnia kompleksową ochronę całego terenu posesji. Po właściwym przygotowaniu stali stosuje się ją także do stworzenia bram oraz furtek, które są nie tylko funkcjonalne, ale także solidne i estetyczne.