hst2

BLOG

TYPY KRAT POMOSTOWYCH I ICH ZASTOSOWANIE

Kraty pomostowe to specjalne rozwiązania, umożliwiające stworzenie ciągów komunikacyjnych. Dzięki nim przechodnie mogą swobodnie i bezpiecznie przemieszczać się nad otworami, powstałymi w gruncie lub na wysokościach. Jakie typy krat pomostowych można wyróżnić i gdzie się je stosuje? Sprawdź sam!

Gdzie stosuje się kraty pomostowe?

Kraty pomostowe produkuje się ze stali, dlatego są niezwykle solidne, wytrzymałe, odporne na uszkodzenia i na bardzo duże obciążenia. Ich powierzchnia została dodatkowo zabezpieczona przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi i chemicznymi, a także przed poślizgnięciem się na nich. Rozmiar oczek w oferowanych przez nas kratach pomostowych pozwala ich użytkownikom poczuć się w pełni stabilnie i bezpiecznie. Kraty stosuje się w celu utworzenia bezpiecznych przejść nas ziemią między innymi w:

  • zakładach przemysłowych,
  • zakładach energetycznych,
  • oczyszczalniach ścieków,
  • gospodarstwach rolnych,
  • magazynach,
  • galeriach handlowych.
 

Kraty pomostowe, które znajdziecie Państwo w naszej ofercie, umożliwiają także szybkie przemieszczanie się między dwiema, niezależnymi od siebie częściami budynku. W magazynach natomiast doskonale sprawdzą się jako pomosty robocze czy szczeble drabin.

Jakie typy krat pomostowych wyróżniamy?

Wyróżnić można wiele rodzajów oferowanych przez nas krat pomostowych, w tym kraty wciskane i zgrzewane, zbudowane z płaskowników nośnych o grubości od 2 mm do 5 mm. Produkcja krat wciskanych natomiast polega na wprasowywaniu płaskowników nośnych, łączonych następnie z płaskownikami poprzecznymi, układanymi pod kątem prostym. Kraty zgrzewane dzielą się na kraty o kształtach nieregularnych, przeciwpoślizgowe oraz offshorowe. Warto zwrócić uwagę na te ostatnie, gdyż cechują się one gęstszymi oczkami, niż standardowe, dzięki czemu chronią drobne elementy przed upadkiem na ziemię.