Kraty metalowe mogą pełnić różnorakie funkcje: zainstalowane w podłodze będą służyć jako wycieraczki, a pomostowe doskonale sprawdzą się w konstrukcji schodów. W naszym wpisie omawiamy, dlaczego każde z powyższych zastosowań jest opłacalne.
Zamiast przeznaczać środki finansowe na szybko zużywające się tradycje wycieraczki, zainwestuj w kraty metalowe. Idealnie sprawdzą się przy wejściach do często uczęszczanych budynków, takich jak na przykład budynki instytucji publicznych, a także supermarkety czy duże budynki mieszkalne. Dzięki metalowym kratom utrzymanie czystości w środku budynku będzie dużo łatwiejsze, bowiem kraty lepiej niż tradycje wycieraczki zatrzymują błoto i brud, nanoszone z zewnątrz. Ponadto oferowane przez nas metalowe kraty są wyjątkowo odporne na ścieranie oraz na uginanie, przez co są bezpieczne w użytkowaniu. Powleczone specjalną powłoką cynkowaną, są także odporne na korozje oraz na niekorzystne warunki atmosferyczne.
Jakie funkcje pełnią metalowe kraty pomostowe?
Kolejnym rodzajem krat metalowych, w które warto zainwestować są kraty pomostowe, wykorzystywane na szeroką skalę w przemyśle. Służą do budowy:
Odporne na uszkodzenia mechaniczne i na korozję tworzą wygodne i bezpieczne przejścia wszędzie tam, gdzie utworzenie naziemnych korytarzy do przemieszczania się jest niemożliwe. W celu zapewnienia maksimum bezpieczeństwa, stalowe kraty pomostowe powleka się specjalną powierzchnią antypoślizgową. Z krat pomostowych buduje się także podesty dla wózków inwalidzkich lub wózków dziecięcych.
Warto inwestować w kraty pomostowe także ze względu na ich uniwersalność. Kraty ciężkie i pochylne służą do tworzenia podjazdów dla niepełnosprawnych. Kraty kartonowe, produkowane z płaskowników, umożliwiają przenoszenie dużych obciążeń o zmiennych kierunkach. Kraty pomostowe koretonowe z kolei są wyjątkowo odporne na korozję, dzięki powleczeniu ich specjalnym nalotem, powstającym na skutek oksydacji stali. Wyróżnia się ponadto kraty wciskane i zgrzewane, zbudowane z płaskowników nośnych o grubości od 2 mm do 5 mm. Kraty zgrzewane dzielą się na kraty o kształtach nieregularnych, przeciwpoślizgowe oraz offshorowe, charakteryzujące się gęstszymi oczkami, niż standardowe, dzięki czemu chronią drobne elementy przed upadkiem na ziemię.